Informacija klientams tel.: (8 - 611) 30 026 / Adresas: Žagarės g.14, LT-84120 Kalnelio km., Joniškio raj.

"Laiptų meistrai"
Kontaktinis tel.: (8 - 611) 30 026
El.paštas: info@laiptumeistrai.lt
Gamybos cecho adresas: Žagarės g. 14, LT-84120, Kalnelio k., Joniškio raj.

Turite klausimų? Norite užsisakyti?
Užpildykite užklausos formą

"Laiptų meistrai" darbo laikas:
 Pirmad. - penktad.: 8.00 - 17.00 val.
 Savaitgaliais nedirbame
Dirbame visoje Lietuvoje


"Laiptų meistrai" projektuoja ir gamina:
Mediniai laiptai, jų gamyba
Medinių laiptų projektavimas
Medinės laiptų pakopos
Mediniai laiptų turėklai
Nestandartiniai mediniai laiptai

grįžti atgal

Kokius medinius laiptus pasirinkti

Renkamės laiptus. Nuo ko pradėti?

Laiptai būsto erdvėje yra labai svarbus elementas. Ne ką mažiau svarbu yra tai, kad užsakovas susiplanuotų laiptų pastatymo planą. To nepadarius, teks susidurti ne tik su papildomu galvos skausmu bet ir padidėjusiomis išlaidomis.

Prieš užsisakant laiptus reiktų numatyti jų vietą namo projekte ir jų funkcionalumą priklausomai nuo skirtos laiptams erdvės, grindų šildymo, montavimo pagrindo. Nuo to priklausys kokie laiptai bus montuojami - pilnai mediniai, su metaline ar betonine konstrukcija, su salele ar be jos, atviros ar uždaros konstrukcijos laiptai ir pan. Nuo šitų faktorių priklauso darbų eiga.

Kokius laiptus pasirinkti? Renkamės protingai

Bene dažniausia problema, su kuria susiduria užsakovai yra tai, kad pirma yra paklojamos šildomos grindys, vamzdžiai bei kitos komunikacijos, o tik vėliau užsakomi laiptai. Paaiškėja, kad laiptasijų tvirtinimui trukdo einantys laidai ar kita įranga. Iš tiesų reikėtų pradžioje sumontuoti laiptus arba bent jau jų laiptasijas ir tik vėliau kloti šildomas grindis, kad laiptų montavimo metu jos nebūtų pažeistos. Reiktų numatyti ir atstumus nuo sienų kuomet būste bus atlikti apdailos darbai ir sienos pastorės. Svarbu ir tai, kad metalinės laiptasijos privalo būti montuojamos į betonines grindis, tuo tarpu medinių laiptų laiptasijos gali būti montuojamos jau ant paklotų grindų.

Visų tipų laiptai - tiek betoninės ar metalinės konstrukcijos, tiek medžio masyvo laiptai yra vienodai geri ir turi tam tikrų specifinių savybių. Iš esmės visi jie skiriasi pagrinde dizainu, naudojamomis medžiagomis ir, žinoma, kaina. Užsakovas visų pirma turėtų susidėlioti laiptams keliamus prioritetus ir reikalavimus ir vadovaujantis jais apsispręsti dėl savo pasirinkimo.

Mediniai laiptai arba medžio masyvo laiptai

Natūralaus medžio mediniai laiptai puikiai ir jaukiai įsikomponuoja į bendrą būsto erdvę. Pilnai mediniai laiptai atrodo stilingai, šiuolaikiškai, gali būti komponuojami su stiklo pertvaromis ar užpildais, nerūdyjančio plieno elementais, laiptų pakopos gali būti išfrezuojamos dekoratyviniais raštais ir pan.

Naudojamos medienos elementai yra ganėtinai stambūs ir erdviškai laiptai gali pasirodyti vizualiai sunkūs, todėl jei norite pritaikyti prie minimalistinio interjero reiktų naudoti stiklo ar nerūdyjančio plieno pertvaras ar užpildus, kurie suteikia laiptams atvirumo ir erdvės jausmą arba rinktis šviesią laiptų spalvą.

Bene esminis medinių laiptų trūkumas yra tai, kad laikui bėgant medis "kvėpuoja" ir dėka intensyvaus vaikščiojimo konstrukcija gali pradėti girgždėti. Tereikia pakartotinai suvaržyti laiptasijas bei laiptų pakopas ir problema išsisprendžia.

Mediniai laiptai su metaline konstrukcija

Šiuo metu populiariausi Lietuvoje laiptai yra metalinės laiptasijos konstrukcijos su medinėmis pakopomis laiptai. Tokio tipo konstrukcijos laiptai atrodo lengvi ir erdvūs, puikiai tinka minimalistinio ar modernaus interjero būste. Jie taip pat yra itin stabilūs ir tvirti dėl savo metalinės konstrukcijos.

Metalinė laiptasijų konstrukcija būna pagaminta iš storo plieno, vėliau nudažoma miltelinių būdu pagal užsakovo pageidaujamą spalvą. Laiptasijų skaičius gali būti įvairus - viena arba dvi, o kartais net trys.

Reiktų paminėti, kad tokio tipo laiptų metalinė laiptasija būtinai turi būti montuojama į betoninį pagrindą.

Mediniai laiptai su betono konstrukcija

Betoninės laiptasijų konstrukcijos su medinėmis pakopomis laiptai yra sparčiai populiarėjantis Lietuvoje laiptų tipas. Užsakovams jau yra pabodę įprasti mediniai ar metalinės konstrukcijos mediniai laiptai ir daugelis ieško naujų sprendimų tendencijų.

Betono konstrukcijos mediniai laiptai yra pati stabiliausia konstrukcija iš visų laiptų tipų. Anksčiau užsakovai jų baimindavosi dėl didelės išlieto betono apdailos ir darbų kainos, masyvumo, tačiau technologiniai sprendimai šiuo metu leidžia juos padaryti estetiškai gražiais ir lengvais.

Negana to, jie yra liejami tiesiai ant namo pagrindo ir tampa neatsiejama namo dalimi kaip sienos, pertvaros ar stogas. Jiems net gali būti nebūtinas sąlytis su siena ar kitais palaikomaisiais taškais. Turėklų ir kitų dalių tvirtinimas yra paprastas ir tvirtas.

Informacija klientams: (8 - 611) 30 026
Mūsų darbo laikas:
 Pirmadieniais - penktadieniais: 8.00 - 17.00 val.
 Savaitgaliais nedirbame
El.paštas: info@laiptumeistrai.lt arba klausimus galite užduoti per užklausos formą

x
Užklausos / užsakymo forma
Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir mes atsakysime į visus iškilusius klausimus el.paštu arba susisieksime telefonu. Prašome pateikti teisingus savo kontaktinius duomenis.

Neužpildėte privalomos informacijos.

Užklausa išsiųsta. Dėkojame.
Artimiausiu metu su Jumis susisieksime telefonu arba atsakysime el.paštu.
*
*
*